Europejski Tydzień Szczepień 20 - 25 kwietnia 2015r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu uprzejmie informuje, iż w dniach 20-25 kwietnia 2015r. w Polsce będzie obchodzony Europejski Tydzień Szczepień pod hasłem przewodnim „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” objęty patronatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Głównym celem Tygodnia jest podkreślenie znaczenia szczepień ochronnych, które zabezpieczają przed chorobami zakaźnymi. Celem szczegółowym tegorocznych obchodów jest podniesienie świadomości znaczenia szczepień wśród rodziców i opiekunów dzieci oraz pracowników służby zdrowia, decydentów i mediów.

W działania promujące szczepienia włącza się również Główny Inspektor Sanitarny m.in. przygotowując poradnik dla rodziców pt: ABC Szczepienia ochronne. Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci do 2 roku życia” oraz ulotki informacyjne, które są udostępnione w wersji elektronicznej na stronie internetowej akcji informacyjnej pod nazwą: Zaszczep w sobie chęć szczepienia www.szczepienia.gis.gov.pl. Poradnik ma zadanie nie tylko przybliżyć rodzicom problematykę szczepień ochronnych i przygotować ich do kolejnych wizyt w punkcie szczepień, ale poprzez interaktywną formę zachęcić do rzetelnej i aktywnej obserwacji dziecka po szczepieniu.

Więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia Szczepień - http://www.euro.who.int/eiw

Pamiętaj

  • Szczepienia ratują życie

  • Epidemie chorób zakaźnych nadal stanowią poważne zagrożenie, także dla Europejczyków

  • Powikłania chorób, którym można zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych, wciąż grożą śmiercią – szczególnie małym dzieciom

  • Szczepienia eliminują groźne choroby z naszego otoczenia

  • Szczepienia są tańsze niż leczenie powikłań chorób zakaźnych

  • Szczepienia obowiązkowe są bezpłatne

 

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu