Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia 2017

Światowy Dzień Zdrowia 2017

Depresja - porozmawiajmy o niej.

W Polsce z depresją zmaga się od 1,5 do 2,6 mln osób. Zaledwie co trzecia z nich podejmuje leczenie. Według szacunków WHO depresja dotyka około 5 procent populacji, w Europie to aż 27 procent.

Depresja jest tematem przewodnim kampanii organizowanej przez Światową Organizację Zdrowia z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia.

Głównym jej założeniem jest wskazanie, jak ważne jest mówienie o depresji, ponieważ sama rozmowa może być pierwszym krokiem do wyjścia z choroby.

Hasło kampanii brzmi: Depresja - porozmawiajmy o niej.

Każdy może zachorować na depresję. Dlatego ta kampania adresowana jest do wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny.

Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła zwrócić szczególną uwagę na trzy grupy, których depresja dotyka nieproporcjonalnie częściej: młodzież nastoletnią i młodych dorosłych, kobiety w wieku rozrodczym (zwłaszcza po urodzeniu dziecka) i osoby starsze (po 60 roku życia).

Informacje do pobrania na na stronie Biura WHO w Polsce:

http://www.who.un.org.pl/aktualnosci.php?news=186&wid=12&wai=&year=&back=%2F

http://www.who.un.org.pl/aktualnosci.php?news=188&wid=12&wai=&year=&back=%2F

http://www.who.un.org.pl/aktualnosci.php?news=189&wid=12&wai=&year=&back=%2F

 

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu