"BEZPIECZNI NA STARCIE, ZDROWI NA MECIE" Europejska kampania informacyjna 2016-2017

Bezpieczne i zdrowe warunki pracy przez całe życie zawodowe są dobre dla pracowników, przedsiębiorstw i ogółu społeczeństwa. Takie jest główne przesłanie kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” na lata 2016–2017 zorganizowanej przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Bieżąca, prowadzona w latach 2016–2017 kampania „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie” służy promowaniu zrównoważonego życia zawodowego i zdrowego starzenia się. W ramach kampanii informuje się o znaczeniu zapobiegania zagrożeniom przez całe życie zawodowe, poszerza się wiedzę w zakresie dostosowywania pracy do indywidualnych zdolności, wspomaga się pracodawców i pracowników poprzez przekazywanie im informacji i narzędzi do zarządzania BHP w kontekście starzenia się pracowników oraz promuje się wymianę dobrych praktyk w tej dziedzinie.

Kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” na lata 2016–2017 przyświecają cztery główne cele:

1. promowanie zrównoważonej pracy i zdrowego starzenia się od początku życia zawodowego;

2. zapobieganie problemom zdrowotnym na przestrzeni całego życia zawodowego;

3. umożliwianie pracodawcom i pracownikom zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w kontekście starzenia się siły roboczej;

4. wspieranie wymiany informacji i dobrych praktyk.

Przez cały czas trwania kampanii będą odbywać się liczne imprezy, konkursy i konferencje, między innymi Europejskie Tygodnie Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy oraz konkurs dobrych praktyk pod hasłem „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”, skierowany do przedsiębiorców, którzy swoimi działaniami poprawiają warunki pracy w swoich zakładach.

Więcej informacji na temat kampanii „Bezpieczni Na Starcie, Zdrowi Na Mecie" znajduje się na stronach internetowych: https://osha.europa.eu/pl/healthy-workplaces-campaigns/2016-17-campaign-healthy-workplaces-all-ages oraz https://www.healthy-workplaces.eu/all-ages-splash-page/.

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu