Impreza edukacyjna w Powiatowym Zespole Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach

                                                                                                                                                                                               

W piątek 17 kwietnia 2015 roku w Powiatowym Zespole Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. prof. Kazimierza Bielenina w Brzeszczach we współpracy z Sekcją Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Oświęcimiu, zorganizowano imprezę edukacyjną związaną z realizacją programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” w ramach projektu KIK/68: „Profilaktyczny program przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”. Podczas dwóch spotkań z młodzieżą wygłoszono wykład połączony z prezentacją multimedialną przybliżając w ten urozmaicony sposób problem nikotynizmu, skutki zdrowotne odczuwalne zarówno teraz jak i te w przyszłości, nad którymi młodzi ludzie jeszcze się nie zastanawiają, wpływ palenia na urodę. Wykładów wysłuchało w sumie 133 słuchaczy. Po prelekcji zachęcono osoby palące papierosy do udziału w pomiarze tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Pomiarom towarzyszyła anonimowa ankietyzacja pozwalająca ocenić skalę uzależnienia od tytoniu wśród uczestników. Ponadto imprez edukacyjna w Powiatowym Zespole Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. prof. Kazimierza Bielenina w Brzeszczach stała się okazją do zaprezentowania tematyki ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”.

Poniżej zamieszczono wyniki przeprowadzonych badań oraz fotograficzną relację z opisanych powyżej zajęć.

Wyniki interpretowane były na bieżąco, a dodatkowe rozmowy pomagały ocenić rzeczywisty wymiar zagrożenia nałogiem. Znaczna cześć pozytywnych wyników świadczyła o tym, że uczestnicy badania po papierosa sięgają sporadycznie, a duży wpływ na ta decyzję ma np. towarzystwo palących rówieśników. Wszystkich ochotników zachęcono do podejmowania prób całkowitej rezygnacji z palenia tytoniu.

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu