"Coś was łączy? Zrób test na HIV"

"Coś was łączy? Zrób test na HIV" to nazwa nowej społecznej kampanii informacyjnej zainaugurowanej 15 listopada 2015 roku przez Krajowe Centrum ds. AIDS. Kampania zachęca do poznania swojego statusu serologicznego oraz upowszechnia informacje na temat HIV/AIDS i sposobów zmniejszania ryzyka zakażenia. Poniżej prezentujemy spot kampanii:

W ramach kampanii zapraszamy Państwa do:

 

 

Na okres od 20 do 27 listopada przypada Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Hasło przewodnie kampanii towarzyszącej Europejskiemu Tygodniowi Testowania na HIV brzmi: „Testuj. Lecz. Zapobiegaj.”  Ma ono stanowić zachętę do podjęcia konkretnych kroków, na początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w moim życiu zdarzyło się coś, co mogło spowodować zakażenie? Następnie warto pokonać obawy i wykonać test, znacznie lepiej poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Podczas tego szczególnego tygodnia wiele punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać badanie w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie oraz skorzystać z poradnictwa nt. HIV/AIDS, będzie pracowało częściej i dłużej.

Adresy i godziny otwarcia punktów testowania są dostępne na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS, www.aids.gov.pl/pkd/.

Do wykonywania  testu na HIV zapraszają w Małopolsce dwa Punkty Konsultacyjno - Diagnostyczne:

  • Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny przy NZOZ "Diagnostyka", ul. Olszańska 5, II piętro, pokój 216 B, 31-513 Kraków

  • Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zakład Mikrobiologii, ul. Kopernika 19, II piętro, 31-501 Kraków

 

Karolina Lewicka-Pyrz

Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu