Kampania Fundacji Studio Psychologii Zdrowia: „HIVokryzja. Wyleczmy się”

  „HIVokryzja. Wyleczmy się” to kampania realizowana przez Fundację Studio Psychologii Zdrowia, objęta patronatem przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

Celem kampanii jest eliminowanie uprzedzeń wobec osób zakażonych HIV. Czy rzeczywiście zachodzi taka potrzeba? Mówimy o tolerancji, deklarujemy, że nie mamy nic przeciwko osobom zakażonym HIV. Do momentu, gdy człowiek żyjący z wirusem nie pojawia się bezpośrednio w naszym otoczeniu: prywatnym, czy zawodowym. Wówczas wygrywa strach i poczucie, że o zakażenie łatwo. Jednak ten strach to efekt niewiedzy.

Akcja „HIVokryzja. Wyleczmy się” kierowana jest do każdego z nas. Autorzy za jej pomocą chcą okiełznać lęk, pokazując osobom zdrowym, że obecnie prawdziwym wyzwaniem ludzi zakażonych nie jest sam wirus – jego można kontrolować lekami i żyć z nim do późnej starości – ale alienacja społeczna, której doświadczają ludzie przyznający się do choroby. Poprzez kampanię „Hivokryzja. Wyleczmy się”  organizatorzy chcą zmienić to zachowanie. Celem projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV. Główny przekaz skierowny jest więc nie do osób zakażonych, a do zdrowych. Edukowanie ich, że największym problemem zakażonych wirusem HIV jest ostracyzm, z którym spotykają się na co dzień ze strony ludzi zdrowych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.hivokryzja.pl oraz na fanpage’u: facebook.com/hivokryzja

Poniżej zamieszczone zostały materiały dotyczące kampanii: ulotki i wlepki:

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu