Zaproszenie do udziału w Konferencji „Ponowoczesna profilaktyka. HIV – stare problemy, nowe wyzwania”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 13-14 czerwca 2016 roku.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji „Ponowoczesna profilaktyka. HIV – stare problemy, nowe wyzwania”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 13-14 czerwca 2016 roku.

W trakcie konferencji zamierzamy koncentrować się na następujących obszarach:

–        RZECZYWISTOŚĆ (trendy epidemiologiczne i ich konsekwencje dla zdrowia publicznego, badania społeczne w obszarze HIV, stan profilaktyki społecznej i medycznej w Polsce);

–        POTRZEBY (potrzeby w zakresie profilaktyki zakażeń HIV oraz potrzeby szczególnych grup docelowych w zakresie profilaktyki (młodzież, kobiety i mężczyźni w różnym wieku, w tym 50+, kobiety planujące ciążę i ciężarne, osoby pozbawione wolności, osoby przyjmujące narkotyki, mniejszości seksualne);

–        PRAKTYKA (sprawdzone oraz nowatorskie, uwzględniające nową rzeczywistość, metody profilaktyczne, profilaktyka poekspozycyjna, zagadnienia poradnictwa związanego z wykonywaniem testów w kierunku HIV, zaangażowanie w profilaktykę kadry pedagogicznej i medycznej, rola organizacji pozarządowych, samorządów oraz mediów w profilaktyce).

Konferencja pomyślana jest jako spotkanie teoretyków i praktyków. Dlatego oprócz sesji naukowych chcemy zaproponować warsztaty, które będą okazją do spotkania w mniejszym gronie i podzielenia się własnymi doświadczeniami dotyczącymi zagadnień profilaktyki HIV.

Do udziału w wydarzeniu chcielibyśmy zaprosić ekspertów i ekspertki z zakresu problematyki HIV, badaczki i badaczy z różnych dziedzin (medycyna, pedagogika, psychologia, socjologia, filozofia) zainteresowane/-nych zagadnieniami profilaktyki HIV, osoby działające w organizacjach pozarządowych, pracowniczki i pracowników instytucji samorządowych i rządowych, dziennikarki i  dziennikarzy, doktorantki i doktorantów, studentki i studentów a także osoby żyjące z HIV.

Organizatorami Konferencji są: Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w zakresie HIV/AIDS „Jeden Świat”, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie.

Partnerem Konferencji jest Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych UJ.

 

MIEJSCE KONFERENCJI

Centrum Dydaktyczno-Kongresowe Collegium Medicum UJ, ul. św. Łazarza 16, Kraków

Sale Instytutu Pedagogiki UJ (część warsztatów), ul. Reymonta 4

WYSTĄPIENIA CZYNNE

Zachęcamy do zgłaszania czynnego uczestnictwa w Konferencji. Tematyka wystąpień powinna mieścić się w jednym z następujących obszarów:

  1. Postawy wobec problematyki HIV
  2. Zachowania ryzykowne w kontekście HIV
  3. Wybrane aspekty profilaktyki HIV (medyczne, pedagogiczne, psychologiczne)

 

WARSZTATY

Proponujemy* następujące warsztaty:

  1. Jak rozmawiać o seksie – edukacja seksualna a profilaktyka HIV.
  2. Profilaktyka HIV i/a uzależnienia.
  3. Drama jako forma profilaktyki.
  4. Poradnictwo okołotestowe (warsztat kierowany do lekarzy i studentów medycyny).
  5. Pomiędzy zdrowiem somatycznym a psychicznym i społecznym - jawne i ukryte konsekwencje kampanii profilaktyki zakażeń HIV.
  6. Różnorodności płciowe i seksualne w profilaktyce zakażeń HIV i poradnictwie. Praca z klientem transpłciowym.
  7. Kwestie prawne a profilaktyka zakażeń HIV.

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rezygnacji z niektórych warsztatów (w przypadku zbyt małej liczby osób chętnych)

 

ZGŁOSZENIA

Formularz zgłoszeniowy: http://goo.gl/forms/YXC98GNouz

Formularz zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłaszania wystąpień: 20 kwietnia 2016 r.

Informacja o przyjęciu wystąpienia – do dnia 1 maja 2016 r.

Termin zgłaszania udziału biernego w Konferencji: 15 maja 2016 r.

Termin wpłat: 20 maja 2016 r.

 

KOSZT UDZIAŁU W KONFERENCJI

 

pierwszy dzień

drugi dzień

oba dni

Uczestnictwo bierne – wpłaty do 10 kwietnia

90 zł

60 zł

120 zł

Uczestnictwo bierne – wpłaty po 10 kwietnia

120 zł

60 zł

150 zł

Uczestnictwo czynne

160 zł

60 zł

190 zł

Udział bierny: materiały konferencyjne + przerwa kawowa w 1 i 2 dniu i obiad w 1 dniu

Udział czynny: materiały konferencyjne + przerwa kawowa w 1 i 2 dniu oraz obiad w 1 dniu + publikacja w recenzowanej monografii

Numer konta: Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w zakresie HIV/AIDS Jeden Świat, ul. Ściegiennego 89/28; 30-809 Kraków; Bank BGŻ: 37203000451110000003828320, tytuł przelewu: opłata konferencyjna

Pliki do pobrania
Download this file (FORMULARZ ZGLOSZENIA.doc)Formularz zgłoszenia

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu