Dopal dopalaczom. Wolni od narkotyków - kreatywni w życiu.

Z inicjatywy Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we  współpracy z małopolskimi Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego - Ekspertem Wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego oraz  Kuratorium Oświaty w Krakowie, we wrześniu br. w Małopolsce rusza kampania informacyjno-edukacyjna pod hasłem "Dopal dopalaczom. Wolni od narkotyków -kreatywni w życiu ", której adresatami są uczniowie  gimnazjów województwa małopolskiego, ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele i pedagodzy pracujący z młodzieżą, studenci oraz inne osoby dorosłe.
Celem kampanii jest uświadamianie zagrożenia dla zdrowia, jakie stanowi używanie środków zastępczych oraz zminimalizowanie ryzykownych zachowań prowadzących do ich używania.

Kampania prowadzona będzie przy wsparciu mediów, instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, m.in.: Komendy Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Stowarzyszenia MONAR, Katedry Toksykologii i Chorób Środowiskowych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Kampanię obejmą patronatem honorowym Wojewoda Małopolski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego, a także Wojewódzki Konsultant w dziedzinie Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. O patronat medialny wystąpiliśmy do Radia KRAKÓW.
Ambasadorem kampanii będzie Fundacja Drużyna Mistrzów, która przygotowała klip i rozpoczęła na profilach społecznościowych kampanię antydopalaczową „SPORT-MUZKA-PASJA KONTRA DOPALACZE!”.
W ramach kampanii planujemy:
•    konferencje szkoleniowe dla wszystkich zainteresowanych pedagogów małopolskich gimnazjów, których celem jest przygotowanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych      z uczniami oraz spotkań z rodzicami ( 21 września br. w Nowym Sączu, 23 w Tarnowie, 29 w Nowym Targu, 1 października w Krakowie, 16 w Zatorze);
•    konkurs dla młodzieży gimnazjalnej na plakat „Wolni od narkotyków-kreatywni w życiu”- I semestr roku szkolnego 2015/2016;
•    konkurs dla studentów na spot pt. „Dopal Dopalaczom”-  I semestr roku akademickiego 2015/2016;
•    nagłośnienie w mass mediach poprzez:
-artykuły prasowe,
-audycje radiowe,
-konferencje prasowe;
•    konferencję edukacyjną dla uczniów podsumowującą kampanię, rozdanie nagród oraz prezentację nagrodzonych prac.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Małopolski do udziału w Kampanii!


Dodatkowe informacje można uzyskać w Dziale Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia WSSE Krakowie: tel.: 122 549 585; 122 549 429; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu