"Dopalacze" - środki zastępcze, nowe narkotyki, nowe substancje psychoaktywne...

Rusza konkurs #ANTYDOPALACZE

13 lutego 2017 r. rusza konkurs #ANTYDOPALACZE kierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej województwa małopolskiego. Zadaniem konkursowym jest napisanie tekstu i nagranie kontynuacji utworu, którego pierwszą zwrotkę przygotował lider Drużyny Mistrzów – Bosski Roman (szczegóły na stronie http://www.druzynamistrzow.com/artykuly/Konkurs-Antydopalacze).

Ideą konkursu jest przede wszystkim zachęcenie młodzieży do rozwijania pasji, poszukiwania własnej ścieżki, podejmowania wyzwań, wspólnego działania. Chcemy uniknąć stereotypowej „walki z dopalaczami” polegającej na straszeniu konsekwencjami wynikającymi z ich zażywania. Tym razem skupimy się na promowaniu alternatywy jaką jest „sport, muzyka, pasja” czyli wykorzystanie naturalnej kreatywności młodych ludzi i ich zamiłowania do rywalizacji.

Konkurs organizowany jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie i Fundację Drużyna Mistrzów, której prezesem jest Roman Lachowolski vel. Bosski Roman.

Bosski jako pierwszy w swoim utworze Antydopalacze poruszył problem nudy, braku alternatyw i pomysłu na siebie, które prowadzą młodych ludzi w stronę używek. Nagrodą dla zwycięzcy będzie nagranie profesjonalnego wideoklipu z udziałem lidera Drużyny Mistrzów. Dla szkoły, do której uczęszcza zwycięzca zorganizowane zostaną interaktywne warsztaty motywacyjno-sportowo-profilaktyczne z udziałem psychologa, muzyka i sportowca.

Zgłoszenia na konkurs można przesyłać do 17 kwietnia, a ogłoszenie zwycięzcy i nagranie teledysku planowane jest na maj bieżącego roku.

Czytaj więcej...

Dopal dopalaczom. Wolni od narkotyków - kreatywni w życiu.

Z inicjatywy Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we  współpracy z małopolskimi Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego - Ekspertem Wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego oraz  Kuratorium Oświaty w Krakowie, we wrześniu br. w Małopolsce rusza kampania informacyjno-edukacyjna pod hasłem "Dopal dopalaczom. Wolni od narkotyków -kreatywni w życiu ", której adresatami są uczniowie  gimnazjów województwa małopolskiego, ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele i pedagodzy pracujący z młodzieżą, studenci oraz inne osoby dorosłe.
Celem kampanii jest uświadamianie zagrożenia dla zdrowia, jakie stanowi używanie środków zastępczych oraz zminimalizowanie ryzykownych zachowań prowadzących do ich używania.

Czytaj więcej...

Konkurs na plakat pod tytułem "Stop dopalaczom"

Główny Inspektor Sanitarny ogłasza konkursu na PLAKAT pod tytułem "Stop dopalaczom".

Konkurs skierowany jest do uczniów klas szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest uzyskanie utworu artystycznego (graficznego) w formie PLAKATU zwanego dalej pracą konkursową w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej na temat profilaktyki ukierunkowanej na przeciwdziałanie używania środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych pod tytułem: „Stop dopalaczom”.

Cel konkursu:

a. popularyzacja zasad zdrowego trybu życia tzn. wolnego od nałogów,

b. zwrócenie uwagi na problem dopalaczy i wynikających z nich konsekwencji zdrowotnych i prawnych,

c. wykorzystanie swoich mocnych stron do zwiększenia kreatywności,

d. wzbudzanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych,

e. kształtowanie pozytywnych wzorców,

f. aktywizacja środowiska szkolnego w rozwijaniu bezpieczeństwa w swojej okolicy (szkole i miejscu zamieszkania),

g. budowanie poczucia własnej wartości i umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum.

Czytaj więcej...

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 33) 843-09-28
fax (+48 33) 843-28-29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2021  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu